Paulownia w Twoim ogrodzie! Jak prawidłowo zadbać o drzewko?

Paulownia to doskonały pomysł dla wszystkich osób, które poszukują sposobu na ubarwienie swojego ogrodu. Jej piękne, delikatne kwiaty mogą stać się wspaniałą ozdobą naszej posesji. Zanim to jednak nastąpi musimy zadbać o odpowiednią pielęgnację naszej rośliny. Według niektórych opieka nad paulownią jest procesem dość trudnym, my jednak nie zgadzamy się z tą opinią – pielęgnacja tego drzewka wcale nie jest skomplikowana, o ile wiemy, w jaki sposób powinniśmy się nim zająć.

Kategoria: Blog

Paulownia

Zasady pielęgnacji drzewka paulownia

Zakup sadzonek paulowni to pierwsza rzecz, jaką powinniśmy uczynić. Obecnie bez większych problemów możemy dostać sadzonki na różnych stronach oraz portalach aukcyjnych. Jeśli jednak chcemy być pewni naszego zakupu, warto zamówić sadzonki u sprawdzonego producenta.

Zanim zaczniemy wysadzanie młodych drzewek, najpierw zastanówmy się nad miejscem, w którym chcemy zasadzić paulownię. Owszem, paulownia nie jest rośliną wymagającą w kwestii podłoża, jednak warto pamiętać o tym, że jest podatna na przemarzanie, dlatego też wybierzmy dobrze nasłonecznione miejsce, osłonięte od zimnych przeciągów. Nie zapominajmy również o tym, aby należycie zabezpieczyć drzewo przed rozpoczęciem zimy. Jeśli jednak w jakiś sposób dojdzie do tego, że nasze drzewko przemarznie, należy ściąć je przy samym podłożu, dzięki czemu paulownia będzie mogła na nowo odrosnąć ze swoich korzeni.

Pierwsze kwiaty pojawią się na drzewie około 9 lat po posadzeniu drzewa. Jest tylko jeden bardzo istotny szczegół – paulownia w tym czasie nie może przemarznąć. Dlatego też wspomniane wyżej okrywanie na zimę jest tak bardzo ważne, ponieważ jeśli roślina przemarznie, musimy wszystko zaczynać od początku.

Pamiętajmy również o podlewaniu, szczególnie na wiosnę, kiedy paulownia potrzebuje najwięcej wilgoci, niezbędnej do prawidłowego rozwoju pąków.

Pielęgnacja paulowni nie jest procesem skomplikowanym, chociaż wymaga od nas trochę zaangażowania. Taki wkład pracy wydaje się jednak niewielki, szczególnie w porównaniu z zachwycającymi rezultatami, jakie możemy otrzymać.