Niezwykłe działanie jagód goji

Kategoria: Blog

jagody goji

W ostatnich latach świat po prostu oszalał na punkcie jagód goji, które są nie tylko pyszne, ale mają również bardzo pozytywny wpływ na nasz organizm. Specjaliści już od dłuższego czasu przypisują niesamowite właściwości temu niepozornemu owocowi, który przywędrował do nas z Chin, gdzie od ponad dwóch tysięcy lat wykorzystywany jest w tamtejszej medycynie naturalnej. Jednak czy spożywanie jagód goji naprawdę niesie za sobą tak wspaniałe rezultaty?

Wartości odżywcze

Jagody goji, owoce rośliny o nazwie kolcowój pospolity, to prawdziwa bomba witaminowa! Jest to źródło niesamowicie bogate w witaminę C (według badań posiadają jej aż 50 razy więcej niż owoce pomarańczy) oraz witamin z grupy B. Oprócz tego dostarczają naszemu organizmowi aż 19 rodzajów aminokwasów, minerały oraz szereg potrzebnych pierwiastków, w tym żelazo, wapno, selen, fosfor oraz german, który przeciwdziała rozwijaniu się komórek nowotworowych. Jednak to nie wszystko – duża zawartość błonnika i powodowane przez nie uczucie sytości sprawiają, że jagody goji to bardzo częsty składnik diet odchudzających.

Wartości zdrowotne

Owoce kolcowoja pospolitego zawierają w sobie również bardzo duże ilości antyoksydantów, czyli substancji chroniących nasze komórki m.in. przed działaniem silnego promieniowania UV. Składniki zawarte w jagodach mają również wpływ na poprawę naszego wzroku oraz spowolnienie procesu starzenia, a także przyczyniają się do poprawienia funkcji seksualnych.

Masz problemy ze stawami? Rozważ urozmaicenie swojej diety o jagody goji, które polecane są w leczeniu choroby reumatycznej, która spowodowana jest zimnym i wilgotnym klimatem. Oprócz tego jagody te wpływają bardzo korzystnie na cały nasz układ odpornościowy, a także poprawiają pracę serca.

Spożywanie jagód goji niesie za sobą wiele pozytywnych aspektów zdrowotnych, dlatego też warto poważnie zastanowić się nad tym, czy nie wprowadzić ich do naszej codziennej diety. Zanim jednak rozpoczniesz swoją przygodę z tymi owocami, udaj się na konsultację do swojego lekarza, podczas której specjalista będzie w stanie wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do spożywania jagód.